ChemBiŚ 2024

ChemBIŚ 2024

W dniach 8-9 czerwca br. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Chemia-Biznes-Środowisko. Wydarzenie to okazało się niezwykłą sposobnością wymiany wiedzy i doświadczeń w dziedzinie chemii, technologii, biznesu, ochrony środowiska i ochrony zdrowia. Mieliśmy przyjemność gościć utalentowanych młodych badaczy z wielu uczelni w Polsce. Oprócz studentów i doktorantów z naszej Uczelni w ChemBiŚ’2024 uczestniczyli reprezentanci: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Białostockiej, Politechniki Gdańskiej i Politechniki Poznańskiej.

Prezentowane prace były nie tylko solidnie przygotowane, ale również dostarczyły cennych wniosków dla całej społeczności naukowej. Tradycyjne ważnym elementem ChemBiŚ'2024 była możliwość uhonorowania osób, które wyróżniły się swoimi doskonałymi wystąpieniami i badaniami. Z przyjemnością ogłaszamy laureatów tegorocznej edycji, którzy decyzją Komitetu Naukowego otrzymali nagrody za swoje osiągnięcia:

za najlepszy komunikat ustny z badań własnych:

1.  Magdalena Szmitka - Uniwersytet Wrocławski

2.  Hubert Kwiatkowski - Politechnika Gdańska

3.  Kamil Antoszewski - Uniwersytet Gdański

za najlepszy komunikat ustny popularnonaukowy:

1.  Wiktoria Bara - Uniwersytet Wrocławski

2.  Mateusz Michalski - Politechnika Gdańska

3.  Julia Mikurenda - Uniwersytet Wrocławski

za najlepszy poster z badań własnych:

1.  Julia Stempień - Uniwersytet Łódzki

2.  Gabriela Potoczniak - Uniwersytet Wrocławski

3.  Magdalena Datta - Uniwersytet Gdański

za najlepszy poster popularnonaukowy:

1.  Barbara Matusiewicz - Uniwersytet Gdański

2.  Barbara Olszewska - Uniwersytet Łódzki

3.  Natalia Wyźlic - Uniwersytet Gdański

Dwie dodatkowe nagrody zostały ufundowane przez Gdańskie Towarzystwo Naukowe. Przewodnicząca III Wydziału Nauk Matematyczno-Fizyczno-Chemicznych GTN prof. dr hab. Ewa Siedlecka wręczyła nagrodę za najlepszą prezentację z badań własnych, którą otrzymał Piotr Świder z Uniwersytetu Gdańskiego oraz nagrodę za najlepszy poster z badań własnych, którą otrzymała Aleksandra Łukowicz z Uniwersytetu Łódzkiego.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za obecność podczas tej edycji konferencji ChemBiŚ i zapraszamy na kolejne, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

Więcej zdjęć z wydarzenia jest dostępnych na stronie konferencji www.chembis.ug.edu.pl w zakładce < Materiały konferencyjne> lub pod linkiem.

Data publikacji: środa, 12. Czerwiec 2024 - 11:34; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 12. Czerwiec 2024 - 11:39; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki